Dożynki wiejskie w Olszynach

Dożynki wiejskie w Olszynach

Poświęcenie wieńca, msza św. korowód dożynkowy, tak w tym roku rozpoczęliśmy obchody święta plonów, po raz pierwszy przygotowanego przez panie ze stowarzyszenia „My Kobiety” we współpracy z GOK- iem, wójtem Markiem Karasiem, sołtysem i radą sołecką. Wieniec dożynkowy, który można było podziwiać na uroczystości uwiły własnoręcznie panie ze stowarzyszenia.

Dziękujemy orkiestrze dętej z Rzepiennika Strzyżewskiego, zespołowi Rzepioki i Sarmaci oraz grupie tanecznej Bałamuty za oprawę muzyczną i program artystyczny. Szczególne podziękowania należą się grupie wieńcowej, która wraz wójtem, starościną i starostą zaprezentowała się na scenie z przyśpiewkami ludowymi.

Podziękowania należą się również  dyrektorowi szkoły w Olszynach, który udostępnił nam plac przed budynkiem szkoły gdzie miała miejsce cała impreza, a dzięki pomocy strażaków wszyscy mogli się bezpiecznie bawić.

Dziękujemy wszystkim gościom,  księżom za liczne przybycie, a wszystkim mieszkańcom za udział w imprezie.

fot. Waldemar Czado

2 komentarze

  1. ghost13

    Jestem pod wrażeniem, takie dożynki w Olszynach. No no, gratulacje dla wójta. Takimi gestami jak udział w biegu na Brzankę oraz czynne uczestnictwo w dożynkach świadczy o tym, że jest to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Obym nie zapeszył..:)

    • Anonim

      Dozynki byly bardzo udane, majac takiego Wojta wiemy ze bedzie tylko lepiej

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.